Loading...

Wielu ubolewa nad tym, że lato dobiegło końca, ja też, bo tegoroczne lato było długie, gorące i cudowne. Będziemy za nim tęsknić i długo go wspominać, ale inne pory roku też są piękne, trzeba tylko odnaleźć i docenić to piękno.

Każda pora roku ma swój urok

Nagłówek tego akapitu mówi sam za siebie. Każda pora roku ma w sobie coś urokliwego. Zimą możemy podziwiać piękny mroźny krajobraz i świat otulony bielą, są święta, jest choinka. Wiosną, wszystko budzi się do życia. Lato, rozpieszcza nas wysokimi temperaturami. A jesień?

Za co lubię jesień

Jeśli ktoś mnie zapyta, jaka jest moja ulubiona pora roku, to odpowiem że jesień. Dlaczego? Lubię rześkie, mgliste poranki i budzące się nieśmiało słońce. Podczas jesiennego spaceru z dziećmi zbieramy kolorowe liście, kasztany, żołędzie i jarzebinę. Uwielbiam jesienne kolory – miodowy, miedziany, szary, wrzosowy i granatowy.  Bardzo podobają mi się jesienne, naturalne dekoracje, kompozycje z dyni i wrzosów.

Lubię zapach wilgotnej ziemi, lubię zbieranie grzybów i spacer w kaloszach. Lubię moją jesienną czapkę z pomponem, która motywuje nie do wyjścia na spacer nawet gdy temperatura wskazuje tylko kilka stopni powyżej 0.

Uwielbiam bukiety z mimozy i wrotyczu, Czerwoną jarzębinę panoszącą się na drzewie. Uwielbiam jesienne swetry i długie wieczory z kubkiem ulubionej herbaty.

A co gdy jest szaro, buro i deszczowo? Szare chmury, deszcz, kałuże – to właśnie jest urok jesieni i jej niepowtarzalność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*