Loading...

Co czujesz? Czy zastanawiasz się, jak ważne są Twoje emocje? Jak ważne jest to co czujesz? Jak ważne jest to na co patrzysz i to w jakim miejscu przebywasz na co dzień? To jakimi rzeczami i jakimi ludźmi się otaczamy ma ogromny wpływ na to jak żyjemy, jak się czujemy i czy jesteśmy szczęśliwi.

Co najbardziej Cię denerwuje

Gdy jesteś zdenerwowana i sfrustrowana, automatycznie wszystko zaczyna działać na niekorzyść. Zastanów się co jest źródłem Twojego zdenerwowania i je wyeliminuj a poczujesz się lepiej i lżej. Na niektóre rzeczy, takie jak pogoda, nie mamy wpływu, ale skutecznie możemy umilić sobie ten czas, gdy pogoda nas nie rozpieszcza. Ludzie mają też w zwyczaju, nadmierne zamartwiane się i przejmowanie rzeczami, na które nie mają wpływu. Ja jestem taką osobą. Przejmuję się i denerwuję rzeczami na które nie mam wpływu, czymś co nie jest zależne ode mnie. Zaczęłam nad tym pracować i obiecałam sobie, że nie będę przejmować się sprawami na które nie mam wpływu. Strasznie irytuje mnie bałagan, nie uporządkowana przestrzeń, chaos. Mając w domu dwójkę małych dzieci, muszę pogodzić się z tym, że nie mam w domu nieskazilelnego porządku. Zabawki, pranie, naczynia, to trzy moje najsłabsze punkty. Pracuję nad tym, ale to chyba najsilniejszy bodziec, który wywołuje u mnie frustrację i dyskomfort.

Moc małych rzeczy

Doceń to jak ważne jest dostrzeganie małych rzeczy. Jak ważne jest czerpanie radości z drobiazgów. Nie zamartwiaj się, że za oknem kolejny dzień pada deszcz i jest ponuro. Napij się ciepłej kawy lub poczytaj książkę, włącz muzykę, obejrzyj film i nie przejmuj się pogodą, bo to w niczym nie pomoże. A może zrobisz na przekór wszystkiemu, założysz kalosze, weźmiesz parasol i mimo deszczu wyjdziesz na spacer? Ja uwielbiam kontakt z naturą, dzień bez spaceru, bez wyjścia na dwór jest dla mnie dniem straconym. Nawet w deszczowy dzień, staram się wyjść chociaż na 5 minut, na balkon, do ogródka, żeby odetchnąć tym wilgotnym powietrzem, poczuć zapach mokrej ziemi i zachwycić się soczystą zielenią.

Nie rezygnuj z rzeczy, które sprawiają Ci radość

To ważne, by pomyśleć o chwili dla siebie, każdego dnia poświęcić czas tylko sobie. W tym nie ma nic złego, nie ma żadnego egoizmu. Nawet jeśli jesteś bardzo zabieganą osobą, postaraj się znaleźć w ciągu dnia kilka minut na własne przyjemności. Pozwól głowie i ciału odpocząć, odetchnąć od obowiązków, zrelaksować się, zatrzymać i na chwilę wyłączyć. Zobaczysz jak ogromne znaczenie ma ta chwila.

Każdy dzień jest wyjątkowy

Gdy zaczęłam studia i mieliśmy inaugurację, pewien Profesor zaprezentował nam wyjątkową prezentację. Prezentację, o tym żeby doceniać każdy dzień, żeby korzystać z życia i nie odkładać nic na wyjątkową okazję, bo każdy dzień jest tą wyjątkową okazją. Należy korzystać z pięknych rzeczy, doceniać każdą chwilę i być dobrym. To ważne, bo to jaka jesteś dla innych ludzi i dla samej siebie, wróci.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*