Loading...

Standardowo chodzi mi po głowie, tekst że to nowy cykl wpisów, w którym będę Wam co miesiąc wrzucać listę książek, które udało mi się przeczytać i listę filmów/seriali, które obejrzałam i które uważam za warte polecenia. Bla, bla, bla. Nie napiszę tego i nie obiecuję Wam, że to będzie ciągły cykl, bo zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że teraz mam czas na to, żeby usiąść i przeczytać fajną książkę. Mam czas na to, żeby usiąść i obejrzeć fajny film, ale za kilka miesięcy może się to diametralnie zmienić. W tym miesiącu przeczytałam trzy dobre książki i obejrzałam kilka filmów. Recenzje poniżej 🙂

Zacznijmy od książek…

W tym miesiącu rozpoczęłam czytanie serii Kryminały z klasą autora Jo Nesbo.

  1. „Pierwszy śnieg” dwa tomy powieści o seryjnym mordercy, o pseudonimie Bałwan. Harry Hole rozwiązuje zagadkę tajemniczych zabójstw kobiet, szuka wspólnego mianownika, podąża różnymi tropami. W końcu trafia na bardzo silny trop, ale okazuje się że to błąd a Bałwan wciąż jest na wolności. Stara się połączyć wszystkie fakty i układanka zaczyna się układać w całość. Sprawcą okazuje się, ktoś kto praktycznie cały czas był blisko Harrego. Czy Hole złapie Bałwana, zanim popełni swoje ostatnie zaplanowane morderstwo?
  2. „Człowiek nietoperz” – Harry, norweski policjant, jedzie do Australii, by tamtejszej komendzie pomoc rozwikłać zabójczą zagadkę. Hole traci zbyt dużo czasu na znalezienie odpowiedniego tropu. Gdy już w końcu domyśla się kto jest mordercą jest już za późno, Harry traci bardzo dużo. Akcja zagęszcza się w drugiej połowie książki. Na początku nie porywa, dopiero końcówka jest ciekawa.

Wrześniowe filmy i seriale na Netflix

  1. „The Society” serial o nastolatkach, którzy wyjeżdżają na wycieczkę. Kierowca autobusu wywozi ich do dziwnego miasta, z którego na ma ucieczki. Wokół same lasy, nie ma dróg, torów. Młodzi ludzie muszą sobie jakoś poradzić w tej dziwnej rzeczywistości. Ustalają zasady, uczą się zarządzać miastem i żywnością. Serial idealnie oddaje życie nastolatków, w którym brakuje rodziców, na początku jest fajnie, nikt ich nie pilnuje, nikomu nie muszą się tłumaczyć. Wkrótce ta ekscytacja mija i nadchodzą poważne problemy – choroby, przestępstwa, zagrożenie braku żywności. Muszą stawić czoła tym problemom jak chcę przeżyć. Tęskną za rodzicami i chcę wrócić do domu, pragną by ten koszmar się skończył. Rodzice są ważni w życiu młodego człowieka, mimo że ich relacje są dość skomplikowane. Zbuntowany nastolatek nie chce słuchać rodziców, nie chce im o niczym mówić i wręcz ich nienawidzi, ale gdy ich zabraknie dostrzega, że rodzice w życiu odgrywają ważną rolę. Jak potoczą się losy nastolatków? Czy poradzą sobie z problemami? Czy odnajdą drogę do domu?
  2. „Umysł w ogniu” – młoda dziewczyna ma fajne życie, wymarzoną pracę, faceta i całe życie przed sobą. Nagle zaczyna się dziwnie czuć, zaczyna zaniedbywać pracę. Znajomi i rodzina podejrzewają, że dziewczyna ma problemy z alkoholem. Stan młodej kobiety pogarsza się, trafia do szpitala, lekarze podejrzewają schizofrenię. Chorobą dziewczyny interesuje się pewien Profesor. Czy uda mu się wyleczyć Susannah?
  3. „Identity” – reżyser – James Mangold. Filmy o rozszczepieniu osobowości są niezwykle intrygujące. „Identity” oglądałam na platformie Amazon Prime. Opowiada historię mężczyzny cierpiącego na rozszczep osobowości. Grupa osób z powodu burzy, ulewy i zalanych dróg, trafia do niezbyt przyjaznego motelu. Wkrótce dochodzi do serii niewyjaśnionych morderstw. Ciała ofiar w tajemniczych okolicznościach znikają. Atmosferę mrocznego filmu podkręca klimat – motel na pustkowiu, burza, ulewa. Film trzyma w napięciu do samego końca.

Coś dla najmłodszych

Skoro już piszę o książkach i filmach dla dorosłych, to wspomnę też o czymś ciekawym dla dzieci. Kilka dni temu, pisałam wpis o książkach na jesień dla dzieci. Zerknijcie proszę do tego artykułu:

Cóż to był za miesiąc

Muszę przyznać, że wrzesień był niezwykle ciekawym miesiącem. Nie spodziewałam się, że uda mi się przeczytać tyle książek i obejrzeć kilka dobrych filmów. Cieszę się, że ten miesiąc był tak bogaty. Z nadzieją patrzę w kierunku października, mając nadzieję, że nadchodzący miesiąc będzie równie dobry jak ten mijający. Książki wróciły do łask. Przyznam się, że miałam bardzo długą przerwę w czytaniu, ale teraz mam zamiar to nadrobić. A już niedługo na moim koncie na Instagramie przedstawię Wam listę książek na październik.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*