Loading...

Kiedyś byłam strasznie przeciwna Halloween, denerwowało mnie, że coraz więcej przychodzi do nas z Ameryki. Angielskie słowa bez pytania wkradają się do naszego słownika i coraz częściej obchodzimy święta podpatrzone w filmach. Szał na Walentynki, szał na Halloween. Moda na świąteczne piżamy i sweterki z bałwanem albo Mikołajem, o skarpetkach nie wspomnę.

Teraz, kiedy mam dzieci, szukam pretekstu, żeby urozmaicić im codzienność, żeby zrobić dla nich coś fajnego, coś szalonego, coś wyjątkowego, z czego będą się cieszyć i co będą mile wspominać, a w przyszłości być może praktykować w swoich rodzinach.

Tak więc już od trzech lat obchodzimy Halloween. Ale to w tym roku po raz pierwszy postanowiłam przygotować wyjątkową imprezę z tej okazji.

Halloween czas start

Pierwszym krokiem było zorganizowanie odpowiednich kostiumów. Lilce kupiłam kostium czarownicy w modnym sklepie z używaną odzieżą za kilka groszy. Nie widzę sensu, żeby na takie rzeczy wydawać duże pieniądze, tym bardziej że wiem, że zostanie to założone raz czy dwa. Zarówno Lilce jak i Jasiowi, kupiłam piżamki z motywem kościotrupa w Lidlu za 25 zł i ta piżamka posłuży też za przebranie dla Jasia. On jest jeszcze mały, bez sensu kupować mu specjalne przebranie, tym bardziej że dla chłopczyków głównie są to właśnie kościotrupy albo dynie. Planuję dla Lilki przygotować jeszcze ozdobę na głowę, ale zrobię to już sama i muszę zapytać ją o zdanie, bo jeśli chodzi o ubiór i wszelkie ozdoby to ostatnio ma dużo do powiedzenia, czuje się już bardzo dorosła i chce decydować o tym co na siebie założy.

Dekoracje Halloweenowe diy

Przygotowanie dekoracji jest banalnie proste. U nas będą łańcuchy z czarnej i pomarańczowej bibuły. Z kolorowego papieru powycinamy dynie i nietoperze oraz pająki. Babeczki będą ozdobione halloweenowymi pikami (dynie, nietoperze, duchy, itp) Jak widzicie dekoracje nie stanową żadnego problemu i można zrobić fajne rzeczy za niewielkie pieniądze, wystarczy tylko odrobina kreatywności, wyobraźni i chęci.

Halloweenowe potrawy

Nie trzeba mieć wielkiego talentu do gotowania czy pieczenia, żeby przygotować jedzenie na imprezę tematyczną, jaką jest Halloween. Jeśli chodzi o słodkości to planuję podać żelki gałki oczne i zęby wampirów kupione w Action, chrupki w kształcie nietoperzy i pajęczyn z Lidla. Gotowe babeczki z kremem o smaku gumy balonowej z pomarańczową posypką też z Lidla, babeczki potworki i mumie, które przygotuję sama. Jako przekąskę podam kanapki z chlebem dyniowym ze słonecznikiem, a na kolację ziemniaczki w kształcie duchów i dyni, pieczeń i warzywa na parze. Jeśli chodzi o przygotowanie potraw na przeciw wychodzą nam markety, gdzie można wszystko kupić. Od początku października, sklepy mają w ofercie halloweenowe produkty, wiec bez problemu można sobie wszystko na spokojnie zaplanować.

Świecące balony led

To będzie największa atrakcja wieczoru. Przyznam, że trochę się boję, że dzieci są jeszcze za małe i mogą zrobić sobie krzywdę, ale przecież gdyby były one niebezpieczne dla dzieci, to przecież nie byłyby dopuszczone do sprzedaży, prawda? Naczytałam się na ten temat i naoglądałam przeróżnych filmików i nie znalazłam nic niepokojącego, więc myślę, że nie ma się czym martwić, ale z tyłu głowy gdzieś ciągle świeci mi się czerwona lampka, więc będę musiała po prostu bacznie wszystkich obserwować. Jestem tak ciekawa ich reakcji, że już zacieram ręce.

3,2,1

Halloween! Wszystko gotowe, teraz wystarczy tylko poczekać do jutra 🙂

Pamiętajcie o tym, że dzieci cieszą się z wszystkiego. Żeby przygotować taką imprezę, nie trzeba stawać na głowie i wydawać majątku. Wystarczy przygotować papierowe ozdoby, zrobić jakieś przekąski podane w oryginalny sposób lub niebanalnie ozdobione i uśmiech dziecka gwarantowany. Przekonaj się sama, jak niewiele tym małym człowieczkom wystarczy do szczęścia. Zrób coś, zrób krok, a zobaczysz ile taka jakaś pierdółka wywoła zachwytu. To my jesteśmy rodzicami i my powinniśmy dbać o to, żeby dzieciństwo naszych dzieci było szczęśliwe i wyjątkowe.

Zdjęcia i relacje z naszej imprezy ukażą się na moim Instagramie, zapraszam do obserwowania https://www.instagram.com/aleksandrazmuda_blog/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*