Loading...

Nie mogę się już doczekać, kiedy będzie po wszystkim i wraz z maleństwem będziemy już w domu. Myśl o porodzie i o kilkudniowym pobycie w szpitalu bardzo mnie przytłacza. Umilając sobie ten czas oczekiwania, wymyśliłam sobie listę 10 rzeczy, które zrobię po porodzie.

To do list

Jak umilić sobie ostatnie dni ciąży

Te ostatnie dni oczekiwania na maluszka są bardzo ciężkie dla kobiety. Kumulacja emocji od strachu, stresu poprzez zniecierpliwienie po euforię i radość. Każdego dnia myślę „może to dziś?”. Takie dni skutecznie dają popalić psychicznie, więc żeby sobie jakoś umilić ten czas, oderwać myśli od zbliżającej się godziny zero i w jakiś sposób się pocieszyć, sporządziłam sobie listę 10 rzeczy, które zrobię po porodzie.

10 rzeczy, które zrobię po porodzie

  1. W końcu założę normalne ubrania. To chyba nikogo nie dziwi. Już nie mogę doczekać się, kiedy wskoczę w normalne spodnie.
  2. Kupię sobie coś ładnego, a najlepiej wymienię zdecydowanie większą część mojej garderoby
  3. Pójdę do kosmetyczki, zrobię sobie brwi, paznokcie i może jakiś odprężający zabieg na twarz.
  4. Wysprzątam mieszkanie, przebiore wszystkie łóżka, umyje wszystkie meble.
  5. Umyje okna, wypiore firany, może kupię jakieś nowe firanki.
  6. Przesadzę kwiaty do większych doniczek
  7. Pobawię się z dziećmi, będziemy razem leżeć na dywanie na brzuchu, będę z nimi biegać, turlać się i robić wszystko czego teraz nie mogę ze względu na duży brzuch.
  8. Zacznę ćwiczyć by szybko wrócić do kondycji i figury sprzed ciaży
  9. Pójdę na basen, do jaccuzzi i do sauny
  10. Zjem sushi i napije się wina

Taka lista jest super. Czuję, że w ciągu najbliższych dni często będę do niej wracać. Snuję już ogromne plany, jak to będzie gdy będę już po porodzie. Już nie mogę doczekać się tego czasu.

Inne wpisy na temat ciąży:

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/02/emocje-przed-porodem/

https://www.aleksandrazmuda.pl/2019/10/bede-mama-trojki-dzieci/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*