Loading...

„Bądź przy mnie zawsze” to powieść Agaty Przybyłek. Została wydana przez Wydawnictwo Czwarta Strona w 2017.

Recenzja

Powieść opowiada nam historię miłości pomiędzy dwójką młodych ludzi. Laura i Aleks wywodzą się z dwóch różnych sfer społecznych. Laura, dziewczyna z miasta, skończyła studia na kierunku psychologii i wybiera się do Toronto, gdzie rozpocznie studia doktorandzkie. Wywodzi się z zamożnej rodziny. Alek to prosty chłopak ze wsi, prowadzi gospodarstwo rolne. Jest sam, jego rodzice nie żyją. Jest prostym chłopakiem o bogatym wnętrzu i złotym sercu. Pewnego dnia tych dwoje się spotyka i zdaje się, że od pierwszego spotkania zaczyna między nimi iskrzyć. Relacja między Laurą i Aleksem przekształca się w piękne uczucie. Czy prawdziwa miłość przetrwa rozłąkę?

Równocześnie opowiadana jest historia starej kobiet, która w czasach wojny mieszkała w wiosce, w której mieszka też Alek. Bardzo poruszająca historia Żydówki z czasów, kiedy to Niemcy prześladowali Żydów i brutalnie ich mordowali. Róży udało się przeżyć, miała tyle szczęścia, lecz jej życie było ogromnym cierpieniem. Uczucie jakie narodziło się między nią a Jerzym, polskim chłopcem, który walczył w partyzantce i tam też zginął, było tak silne, że Róża już nigdy nie pokochała nikogo innego.

W książce poznajemy też losy czternastoletniego Konrada, który ma ciężką sytuację rodzinną. Pomaga Alkowi w gospodarstwie a po pracy w ukryciu czyta i pisze opowiadania. Jest bardzo mądrym, ale skrytym i nieśmiałym chłopakiem. Czy w końcu zdobędzie się na odwagę by pokazać światu swoje dzieła?


Bardzo ciekawa i przyjemna lektura. Historia wciąga od pierwszych stron. Bardzo ciekawy i zaskakujący koniec opowieści.

Ocena: 5/5

Zapraszam do przeczytania innych moich recenzji:

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/03/w-promieniach-szczescia-powiesc-agaty-przybylek/

https://www.aleksandrazmuda.pl/2019/11/uwierz-w-mikolaja-recenzja/

https://www.aleksandrazmuda.pl/2019/10/to-nie-moze-byc-prawda-recenzja/

Zapraszam również na bloga autorskiego Agaty Przybyłek

http://agataprzybylek.blogspot.com/p/seria-z-domkami.html

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*