Loading...

W ostatnim czasie mój książkowy świat kręci się w okół książek Agaty Przybyłek. Po „W promieniach szczęścia” i „Bądź przy mnie zawsze” przyszedł czas na kolejną książkę z Serii z domkami czyli „Dlatego od ciebie odeszłam”

Dlatego od ciebie odeszłam

To kolejna książka Serii z domkami. Poznajemy losy kolejnej z przyjaciółek, tym razem pierwsze skrzypce gra Ada, studentka fizjoterapii rozdarta między miłością do dwóch mężczyzn. Którego wybierze? Czy pozwoli dojść do głosu swemu sercu czy będzie słuchać tego co każe jej rozum?

Fabuła

Akcja toczy się w Gdańsku. Jest jesień, rozpoczyna się rok akademicki. Ada, studiuje fizjoterapię, jest atrakcyjną, pełną optymizmu, wesołą dziewczyną. Paweł i Igor to jej dwaj przyjaciele. Razem tworzą bardzo zgraną paczkę, uwielbiają razem spędzać czas i świetnie się dogadują, ale nie brakuje też między nimi małych spięć. Ada i Igor byli kiedyś parą lecz ze względu na pewne problemy ich związek się rozpadł, ale uczucie przetrwało. Paweł skrycie kocha się w Adzie, natomiast Igor nie tłumi swoich uczuć i jawnie daje dziewczynie do zrozumienia, że wciąż coś do niej czuje. Damian to obecny chłopak Ady. Jest architektem, posiada własne biuro oraz zajmuje się dwoma pensjonatami, które są własnością rodziny. Szalenie kocha Adę, ale ona jest w stosunku do niego dość chłodna.

Olga, przyjaciółka Ady. Wie doskonale, że między Adą a Igorem uczucie nie wygasło. Studiuje dziennikarstwo i ma w sobie to coś, że ludzie lubią jej się zwierzać. Jej rola w powieści jest kluczowa. Pewnego popołudnia wracając z uczelni znajduje na chodniku dziecięcy bucik. Postanawia za wszelką cenę zwrócić go właścicielowi, a raczej małej właścicielce. Poznaje Mariannę, babcię Lidki, dziewczynki do której należy bucik. Kobieta dostrzega w dziewczynie osobę, której może się zwierzyć. Opowiada jej swoją historię zakazanej miłości.

Podsumowanie

Książka jest dość melancholijna. Momentami wręcz przytłaczająca. Historie miłości przedstawione w książce nie są szczęśliwe i bajkowe tak jak w poprzednich dwóch częściach, które czytałam. Tutaj miłość ma raczej gorzki smak.

Przez większość książki nie towarzyszyły mi żadne emocje dopiero pod koniec trochę się wciągnęłam i zaczęłam utożsamiać z bohaterami.

Zaskoczyło mnie zakończenie, nie spodziewałam się że będzie ono tak emocjonujące i dramatyczne. Scena niczym z filmu akcji.

Powieść „Dlatego od ciebie odeszłam” uczy nas, że w miłości powinniśmy się kierować sercem a nie rozumem.

Polecam recenzje dwóch pozostałych książek z Serii z domkami

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/03/w-promieniach-szczescia-powiesc-agaty-przybylek/

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/03/badz-przy-mnie-zawsze/

Zapraszam Was też na bloga autorskiego Agaty Przybyłek

http://agataprzybylek.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*