Loading...

Chciałabym Wam napisać o badaniu, w którym brałam udział kilka dni temu.

Zostałam zaproszona do wykonania testu osobowości. Bardzo się ucieszyłam, bo akurat zgrało się to z tym, że chce wprowadzić na bloga wpisy dotyczące osobowości, poznawania siebie, rozwoju osobistego. Gdzieś tam z tyłu głowy, jak zwykle, zapaliła się ta nieszczęsna czerwona lampka – co to będzie? Czy dam radę? Ale od razu porzuciłam te myśli bo co trudnego może być w teście osobowości? Pomyślałam, że to super sprawa, można dowiedzieć się dużo o sobie i nauczyć się wykorzystywać swoje cechy. Test osobowości to dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie, więc mimo małej niepewności, zgodziłam się na udział w badaniu.

Test osobowości PERSO. IN

Test osobowości PRESO. IN – jest to narzędzie diagnozujące i badające osobowość, opierające się na modelu Wielkiej Piątki. Jest to pięcioczynnikowy model osobowości, autorstwa Paula Costy i Roberta McCrae badający cechy takie jak: neurotyczność, ekstrawersję, otwartość na doświadczenie, ugodowość i sumienność. Test możecie zamówić pod tym linkiem

https://perso.in/produkt/raport-osobisty

Po zakupieniu testu, otrzymujecie maila z linkiem do kwestionariusza i indywidualnym kodem. Należy kliknąć w link i w odpowiednie miejsce wpisać kod by otworzyć stronę z kwestionariuszem.

Na czym polega badanie

Badanie polega na wypełnieniu kwestionariusza on line w którym znajduje się 150 pytań, ale bez obaw, to tylko tak strasznie brzmi, w rzeczywistości wypełnienie testu trwa około 20 minut. Na pierwszej stronie znajdują się informacje ogólne, klauzura poufności i RODO. Na następnych stronach znajdują się łatwe pytania, a w zasadzie stwierdzenia, na które odpowiadamy w oparciu o pięciostopniową skalę, mamy do wyboru odpowiedzi takie jak:

  • Całkowicie się nie zgadzam
  • Nie zgadzam sie
  • Ani się nie zgadzam, ani się zgadzam
  • Zgadzam sie
  • Całkowicie się zgadzam

Gotowy kwestionariusz wysyłamy. Następnie jest on analizowany przez system i zostaje wygenerowany raport, który otrzymujemy na maila. Raport składa się z 33 stron. Jeśli chcemy omówić raport z trenerem, możemy zamówić indywidualne konsultacje, które odbywają się on line. Wygląda to tak, że wspólnie z trenerem punkt po punkcie analizujemy swój raport. Ja miałam możliwość omówienia raportu z trenerem i bardzo sobie to cenię. Jeśli dla kogoś umiejętność wykorzystania swoich mocnych stron w życiu zawodowym jest ważna, polecam wykupienie sobie takich konsultacji. Doświadczona osoba może nam przekazać istotne uwagi i naprowadzić na właściwą drogę. Trenera można wybrać osobiście na tej stronie

https://perso.in/trenerzy

Spodziewam się, że dla wielu osób, taka konsultacja on line może być problemem bo to coś nowego i możemy czuć się dziwnie i niekomfortowo, ale zapewniam Was, że to nic trudnego. Trenerzy są sympatyczni i na pewno uda Wam się znaleźć wspólny język. Ja też miałam obawy przed rozmową on line, właśnie dlatego, że na co dzień nie pracuję w ten sposób i było to dla mnie coś nowego. Mimo, że trochę się stresowałam, konsultacja wypadła bardzo fajnie i jestem zadowolona, że skorzystałam z tej opcji.

Czego dowiadujemy się z raportu

Raport czyli dokument opracowany na podstawie naszych odpowiedzi z kwestionariusza i modelu Wielkiej Piątki, szczegółowo pokazuje nam cechy osobowości, podkreśla mocne i słabe strony. Pokazuje w jakich zachowaniach możemy zyskać przewagę, a co może być dla nas ryzykiem. Dowiadujemy się w jakich zadaniach się sprawdzimy.

Dlaczego warto wykonać test osobowości

Uważam, że test osobowości powinna wykonać każda osoba czynna zawodowo. Dlaczego? To proste. Z testu można dowiedzieć się ciekawych rzeczy, które pozwolą nam nauczyć się wykorzystywać mocne strony w pracy i w życiu osobistym. Dowiemy się w których zadaniach się sprawdzimy, a co może sprawić nam trudność. Poznamy swoje cechy i zajrzymy w głąb swojej psychiki. Test pomoże nam zrozumieć siebie i swoje zachowania.

Pamiętajmy, aby przed przystąpieniem do testu zadbać o to, by w tym czasie nic nas nie rozpraszało, więc wyciszmy telefon i inne rozpraszacze, zaplanujmy wykonanie testu tak, aby mieć na to czas, by móc usiąść do komputera swobodnie i by nikt ani nic nam nie przeszkadzało.

Poniżej udostępniam Wam link do darmowej wersji testu osobowości. Wypełniając ten test otrzymacie skróconą wersję raportu – tylko informacje w skali ekstrawersji.

https://perso.in/darmowy-test-osobowosci/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*