Loading...

Milaczek to pierwsza część serii Dobre myśli autorki Magdaleny Witkiewicz. Pierwsze wydanie książki miało premierę w 2008 roku, drugie w 2018 z okazji dziesięciolecia twórczości autorki. Milaczek to debiutancka powieść Witkiewicz.

Podstawowe informacje

Tytuł: Milaczek

Autor: Magdalena Witkiewicz

Gatunek: Powieść obyczajowa z wątkiem miłosnym, romans

Wydawnictwo: Filia

Rok wydania: Pierwsze wydanie 2008, drugie 2018

Ocena: 3.5/5

Bohaterowie

Milena – Milaczek, dwudziestoparoletnia dziewczyna, szuka miłości na całe życie, szuka księcia z bajki i bezskutecznie szuka sposobów na zgubienie zbędnych kilogramów.

Zofia Kruk – ciotka Milenki. Ekscentryczna starsza Pani, nie taka młoda, a jednak młoda… Bogata wdowa

Zuzanna Wolicka – pseudonim Bachor, rezolutna siedmiolatka, sąsiadka Milenki.

Jacek Wolicki – ojciec Zuzanny, samotnie wychowujący córkę.

Mariusz – dentysta Zofii i narzeczony Mileny.

Parys Antonio – pies arystokrata z niepohamowanym apetytem

Fabuła

Tytułowy Milaczek czyli Milena to dwudziestoparoletnia kobieta, która ma kompleksy w postaci nadprogramowych kilogramów, nie ma szczęścia w miłości, codziennie rano wchodzi na wagę by sprawdzić czy udało jej się coś zgubić. Ciotka Mileny Zofia to ekscentryczna emerytka z barwnym życiem. Zofia jest wdową, jej mąż był dużo lat starszy i zmarł w noc poślubną lecz Zofia nie narzeka na samotność, wręcz przeciwnie prowadzi dość rozwiązłe życie a jej fantazja przewyższa niejedną dwudziestolatkę. Próbuje zeswatać Milaczka ze swoim dentystą ale czy miłość między dwojgiem młodych ludzi jest prawdziwa i przetrwa? Zuzanna Wolicka to siedmioletnia sąsiadka Mileny spod jedynki. Wychowuje ją ojciec, matce znudziło się wychowywanie dziecka i odeszła. Zuza skutecznie odpędzą panny, które kręcą się za blisko ojca i robi to tak, że Jacek Wolicki nie ma o niczym pojęcia. Rezolutna dziewczynka prowadzi dziennik, w którym wszystko zapisuje. Jest też pies Parys Antonio, który zjada wszystko co spotka na swojej drodze, a Bachor czyli Zuza wszystko notuje.

Moje zdanie na temat książki

Debiutancka powieść Magdaleny Witkiewicz. Postanowiłam przeczytać serię Dobre myśli gdzie Milaczek stanowi pierwszą część. Miło cofnąć się kilka lat wstecz by poznać twórczość autorki od samego początku, od pierwszej książki. Lubię czytać książki Magdaleny Witkiewicz ale w powieść Milaczek czuć, że to początek twórczości autorki. Głównym wątkiem powieści jest związek Mileny z Mariuszem. Książka opisuje również wiele innych wątków, które są mniej ciekawe i bardziej zagmatwane. Autorka szybko przeskakuje z wątku na wątek. Książka może wydawać się niezbyt atrakcyjna i płytka. Moim zdaniem, niektóre zdania i wątki nie mają większego sensu. Oczywiście twórczość Magdaleny Witkiewicz ewoluuje w dobrą stronę dlatego uważam, że autorka zasługuje na dobre słowo mimo, że Milaczek nie jest jakąś wybitną pozycją.

Inne książki, które przeczytałam i zrecenzowałam autorki Magdaleny Witkiewicz

https://www.aleksandrazmuda.pl/2019/11/uwierz-w-mikolaja-recenzja/

Podsumowanie

Lekka, zabawna, luźna powieść z wątkiem miłosnym, romans. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Świetna pozycja na wakacje.

Moja ostatnia recenzja:

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/06/kolko-sie-pani-urwalo-jacek-galinski/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*