Loading...

„Panny roztropne” to druga część serii Dobre Myśli. Kontynuacja części pierwszej i debiutu Witkiewicz pt. „Milaczek”. W tej części spotykamy się już z cudownym stylem i talentem Pani Magdaleny.

Czy w dzisiejszych czasach można jeszcze spotkać pannę roztropną?

Podstawowe informacje

Tytuł: Panny roztropne

Autor: Magdalena Witkiewicz

Seria: Dobre Myśli (tom 2)

Gatunek: Powieść obyczajowa, literatura kobieca, romans

Wydawnictwo: Filia

Rok wydania: Pierwsze wydanie 2009, drugie 2018

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 268

Ocena: 4/5

Bohaterowie

Milena – dziewczyna pracuje jako analityk, ma 30 lat i romantyczną duszę. Szuka miłości na całe życie marzy o ślubie i gromadce dzieci.

Zofia Kruk – ciotka Milenki. Świeżo upieczona żona, choć jest już po 60-tce jej styl życia jest dość ekscentryczny a energii może jej pozazdrościć niejedna dwudziestolatka

Zuzanna Wolicka ps Bachor – ośmioletnia sąsiadka Mileny. Wychowywana przez ojca, którego próbuje swatać z Milenką.

Jacek Wolicki – ojciec Zuzy, często rozmawia z Mileną, razem wypili już litry wina

Robert – nowy kolega Mileny z pracy i kandydant na męża

Aleksandra Pieczka – słynna gimnastyczka, która wprowadza się do Gdańska by zacząć życie na nowo

Fabuła

Milaczek ciągle poszukuje prawdziwej miłości. Na horyzoncie pojawia się nowy obiekt westchnień ale czy to ten odpowiedni i jedyny mężczyzna?

Poznajemy dalsze przygody Zofii Kruk szczęśliwej świeżo upieczonej żony już nie takiej młodej. Nie może zabraknąć też Bachora czyli ośmiotetniej dziewczynki o imieniu Zuza, która to już ma plan względem swego ojca i sąsiadki z 5. piętra i z całych sił ten plan próbuje realizować. Czy jej się uda?

Poznajemy nowych bohaterów, jest gimnastyczka światowej sławy, która jest oskarżana o prowadzenie domu publicznego w wynajmowanym mieszkaniu. Tomek, chłopak Aleksandry i jego brat bliźniak Janek. Kolega Zuzy, który przypomina Harrego Pottera i kapliczka, która działa cuda. Trzeba wspomnieć też o Robercie, nowej miłości Mileny.

Głównym wątkiem powieści jest Milena i jej poszukiwanie miłości na całe życie, czytamy o przeróżnych sytuacjach życiowych, które ją spotykają i tak naprawdę mogą przytafić się każdej z nas.

Jednocześnie poruszanych jest kilka innych wątków przez co książka jest pełna licznych informacji i sytuacji z życia wziętych. Staszek, mąż Zofii wynajmuje swoje kawalerskie mieszkanie słynnej gimnastyczce, która musi zmierzyć się z wścibskim dozorcą. Milena zatrudnia do pracy nowego pracownika licząc na to, że spełni jej marzenia o ślubie, idealnym mężu i gromadzce dzieci. Niestety na jaw wychodzą niezbyt optymistyczne dla Mileny fakty. Dziewczyna często spędza czas ze swoim sąsiadem Jackiem, ojcem Zuzy. Między nimi powoli zaczyna rodzić się jakieś uczucie.

Podsumowanie

Druga część serii Dobre Myśli „Panny roztropne” Magdaleny Witkiewicz to wiązanka zabawnych a także lekko przerażających anegdot z życia bohaterów, które autorka sprytnie potrafi ze sobą przeplatać i łączyć. Taką twórczość Magdaleny Witkiewicz lubię. Z całego serca mogę polecić lekką i przyjemną lekturę w sam raz na letnie wieczory. Powieść przeznaczona dla kobiet w każdym wieku.

Recenzja pierwszej części serii Dobre Myśli pt „Milaczek”

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/08/milaczek-magdalena-witkiewicz/

Inne moje recenzje

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/03/mistrzynie-kamuflazu-magda-omilianowicz/

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/06/kolko-sie-pani-urwalo-jacek-galinski/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*