Loading...
Kawa

Lubię jesień to wbrew pozorom fajna pora roku i bardzo kolorowa, którą można sobie jeszcze umilić. Poniżej poznasz 5 moich jesiennych umilaczy.

Co obserwujemy jesienią? Roślinność przygotowuje się do zimy i zapada w sen, drzewa zrzucają liście by rodzić nowe wiosną. Słońce świeci krócej i nie jest aż tak gorące wszystko się wycisza. Ktoś może powiedzieć że jesień jest smutna, że wszystko umiera a przeważający kolor to szarość. Dni są krótkie, deszczowe, szare i bure. A ja powiem Wam, że to zależy od Twojego punktu widzenia. Jesień, jak każda inna pora roku, ma swoje uroki. Drzewa robią się kolorowe a przy odrobinie szczęścia można spotkać w ogródku jeża.

W tym roku nasza jesień jest inna niż w ciagu ostatnich lat. Dlaczego? Bo to pierwsza jesień, którą spędzamy w domu. Przeprowadzamy jesienne porządki w ogrodzie, zagrabiamy liście i cieszymy się ostatnimi ciepłymi dniami. Staramy się jak najwięcej czasu spędzać na podwórku. Zbieramy liście by wykorzystać je później w tworzeniu dekoracji. Zbieramy gruszki i jabłka i robimy zapasy na zimę.

O tym dlaczego zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę z mieszkania do domu z ogródkiem napiszę Wam w oddzielnym wpisie a tymczasem przedstawię Wam moje jesienne umilacze.

Kawa
Kawa jesienne

Czas z książką

Dla tych co lubią czytać, czas spędzony z książką zawsze będzie czasem miło spędzonym. Ja lubię wolny wieczór spędzić w towarzystwie książki. Lubię też zagłębić się w lekturze w dni, kiedy starszaki są w przedszkolu a najmłodsze dziecko ma popołudniową drzemkę a mnie nie gonią żadne inne obowiązki.

Kawa, herbata, kakao

Ciepła kawa, herbata lub kakao to idealny umilacz na chłodne, deszczowe, jesienne dni i wieczory. Ciepły napój zawsze rozgrzewa i sprawia, że robi nam się przyjemnie ciepło.

Wieczór filmowy

Gdy za oknem pada deszcz albo wieje wiatr dorym pomysłem na spędzenie czasu jest obejrzenie fajnego filmu, miniserialu lub serialu. Nic tak nie poprawia humoru jak dobra produkcja i świetna obsada. A jak wieczór filmowy to tylko w doborowym towarzystwie.

Aromatyczna kąpiel

Ciepła kąpiel w wannie pełnej wody i pachnącej piany to niezawodny sposób na poprawę humoru. Zaserwowanie sobie mini domowego spa. Maseczka, peeling i balsam. Pachnące, ulubione kosmetyki. Tyle wystarczy by poczuć się cudownie i szczęśliwie. Na rynku mamy do wyboru ogromną ilość kosmetyków, możemy wybierać i przebierać i nigdy się nie nudzić. Zapal sobie świece, weź ze sobą do wanny ulubioną książkę, gazetę, herbatę lub lampkę wina. Zrób sobie kąpiel taką jaką lubisz. Czego chcieć więcej?

Spacer

Aktywność na świeżym powietrzu to zawsze dobry i zdrowy sposób na poprawę humoru. Wiecie, że nawet w deszczu spacer może okazać się przyjemnym zajęciem? Ostatnio gdy nie miałam na nic ochoty, ubrałam się i poszłam na spacer, mimo że lekko padał deszcz. Spacerowałam jakieś 20 minut i wróciłam do domu w dużo lepszym nastroju.

To moje sposoby na poprawę humoru w jesienne dni a jakie są Twoje sposoby? Jakie są Twoje jesienne umilacze?

Zapraszam Cię do przeczytania również innych moich wpisów

https://www.aleksandrazmuda.pl/2019/10/halloween-jak-urzadzic-przyjecie-dla-dzieci/

https://www.aleksandrazmuda.pl/2018/11/o-tym-dlaczego-lubie-jesien/

Co nowego na moim drugim blogu Domowe Serduszko

Super prosty, szybki i tani przepis na wegańskie babeczki

http://domoweserduszko.pl/2020/05/weganskie-babeczki-z-kaszy-manny/

Współpraca ze sklepem Bee.pl

http://domoweserduszko.pl/2020/09/sklep-ze-zdrowa-zywnoscia-bee-pl/

Gorący temat naszych czasów – czy grozi nam kolejny lock down

http://domoweserduszko.pl/2020/10/czy-grozi-nam-kolejny-lockdown/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*