Loading...

Moje miesięczne podsumowania miesiąca tworzę po to by na koniec roku łatwiej mi było napisać podsumowanie roku. Obecny rok jest trochę w rozsypce ale planuję kolejny rok już podsumowywać konsekwentnie.

Podsumowanie miesiąca to zbiór wszystkich najważniejszych spraw z danego miesiąca.

Co się działo w październiku

Najważniejszym wydarzeniem w tym miesiącu była przeprowadzka do domu. Jest to spełnienie moich marzeń. Wychowałam się w domu i zawsze marzyłam by też mieszkać i wychowywać moje dzieci w domu. Przeprowadzka była dość dużym przedsięwzięciem. Na poprzednim mieszkaniu wszystkie meble i sprzęt AGD były nasze więc mieliśmy trochę pakowania i wożenia. Skorzystaliśmy z pomocy firmy przeprowadzkowej i to była najlepsza decyzja. Panowie z firmy załadowali wszystko na samochód do przeprowadzki i wszystko wyładowali w nowym domu.

Co fajnego oglądałam na Netfixie

Według mnie najlepszym i chyba jednym z dwóch jakie obejrzałam do końca (czyt. Julka ząbkuje i raczej kiepsko z wolnymi wieczorami przed telewizorem) filmem w październiku była Rebeka (Rebecca) który miał premierę 16 października. Brytyjski thriller romantyczny w reżyserii Bena Wheatleya na podstawie scenariusza Jane Goldman, Joe Shrapnel i Anny Waterhouse. Film z Lily James i Armie Hammerem w rolach głównych. Według mnie najlepszą rolę zagrała Kristin Scot Thomas wcielając się w Panią Danvers. Młoda kobieta pracuje jako dama do towarzystwa pewnej zamożnej kobiety. Wakacje spędzają w luksusowym kurorcie w Monte Carlo przebywa tam też bogaty wdowiec Maxim De Winter. Dziewczyna zakochuje się z wzajemnością w De Winterze. Po niedługiej znajomości, mężczyzna oświadcza się swojej wybrance i zabiera ją do pokaźnej posiadłości. Na miejscu kobieta musi zmierzyć się z nowymi obowiązkami oraz namacalną obecnością pierwszej żony Maxima -Rebeki.

Produkcja godna uwagi, trzymająca w napięciu. Spotkamy się z dobrą grą aktorską i nagłym, zaskakującym zwrotem akcji.

Nie jestem ekspertem w dziedzinie kinematografii i nie studiowałam filmoznawstwa, więc nie mam wiedzy co powinno się brać pod uwagę oceniając film, ale według mnie produkcja zaskakuje na mocną 8

Instant Family (Rodzina od zaraz) lekka komedia, ale jednak poruszająca ciężki temat, jakim jest adopcja, produkcja. W rolach głównych Mark Wahlberg, Rose Byrne, Isabela Merced, Gustavo Escobar oraz Julianna Gamiz. Film z 2018 roku.

Małżeństwo podejmuje decyzję o adopcji dziecka. Przechodzi przez szkolenie dla rodzin zastępczych i otrzymuje pod opiekę tróję rodzeństwa. Ich życie wywraca się do góry nogami. Początki nie są łatwe, choć wydaje się że jest świetnie i nieźle sobie radą to gdy opadną emocje i podekscytowanie z tytułu poczucia spełnienia w roli rodzica, nie jest już tak kolorowo. Najwięcej problemów wychowawczych przysparza im nastoletnia Lizz, która przechodzi okres buntu. Dwójka młodszego rodzeństwa, również nie stroni od problemów. Juan za wszystko przeprasza i jest niezdarą. Lita z kolei to wulkan energii, głośna i ekscentryczna.

Gdy już powoli zaczyna się układać, rodzina musi zmierzyć się z kolejnym problemem jakim jest wyjście na wolność biologicznej matki dzieci, która występuje do sądu z orzeczeniem o przywrócenie praw do opieki nad dziećmi. Pete i Ellie czują wtedy „kosmiczne wibracje” i już wiedzą, że te dzieci to ich największe skarby. Natomiast nie mają prawa sprzeciwić się decyzji biologicznej matki. Seria niefortunnych zdarzeń dodatkowo działa na ich niekorzyść.

Jaka będzie decyzja sądu? Jak potoczą sie losy dzieci oraz zastępczych rodziców? Jaki będzie finał tej poruszającej historii?

Bardzo przyjemny i wzruszający film. Świetna pozycja na chłodne, jesienne wieczory. Moja ocena 8

Październik ww obiektywie

Październik w obiektywie

Czas z rodziną

Długie wieczory umilamy sobie planszówkami. Kupiłam ostatnio Monopoly Polska, ale jeszcze nie udało nam się rozegrać partii. Z Lilką natomiast gramy w gry dla dzieci ostatnio hitem jest gra Spinderella, ale może o naszych planszówkach przygotuję Wam osobny wpis.

Największą atrakcją dla dzieci w tym miesiącu było niewątpliwie przygotowanie halloweenowej dyni

Dynia nna Halloween

Co nowego na blogu

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/10/moje-jesienne-umilacze/

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/10/dlaczego-nie-wypowiadam-sie-na-temat-sytuacji-w-naszym-kraju/

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/10/tu-i-teraz-pazdziernik/

Październikowe wpisy na blogu Domowe Serduszko

http://domoweserduszko.pl/2020/10/czy-grozi-nam-kolejny-lockdown/

http://domoweserduszko.pl/2020/10/sol-w-naszej-diecie/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*