Loading...

Liść z gliny samoutwardzalnej krok po kroku.

Przedstawię Wam dziś pomysł na kolejną, ciekawą, kreatywną zabawę z dziećmi. To już ostatnia jesienna zabawa w tym roku. W grudniu mam nadzieję, że uda nam się zrealizować zaplanowane prace o tematyce zimowej i świątecznej. Nie wiem jak Wy, ale ja już tak bardzo czekam na grudzień ☺️

Liść z gliny samoutwardzalnej

Zainspirowana pomysłem znalezionym w sieci postanowiłam też wykonać taki liść z dziećmi w domu. Powiem Wam, że to super kreatywna i sensoryczna zabawa dającą wiele frajdy nawet tym najmłodszym. Zakupiłam potrzebne materiały, poszliśmy na spacer szukać odpowiednich dużych i zdrowych liści i przystąpiliśmy do pracy.

Co nam będzie potrzebne

  • Liście najlepiej duże i zdrowe. Bez dziur i nie porozrywane.
  • Glina samoutwardzalna można ją kupić w sklepach z artykułami plastycznymi i do rękodzieła. My zamówiliśmy przez Internet
  • Podkładka, mata silikonowa lub drewniana
  • Wałek
  • Mały nóż np do tapet
  • Miseczka
  • Farby akrylowe lub ceramiczne

Jak zrobić liść z gliny samoutwardzalnej

W pierwszej kolejności należy wyrobić glinę w rękach by zrobiła się miękka i plastyczna. Następnie rozwałkowujemy ją na placek o grubości około 3-5mm. Na tak przygotowaną glinę kładziemy liść i mocno za pomocą wałka przyciskamy go do gliny tak by wszystkie żyłki i nerwy dobrze się odbiły.

Małym nożykiem wycinamy kształt liścia. Odciśnięty gliniany liść układamy w miseczce nadając mu półokrągły kształt i zostawiamy do wyschnięcia. Nasze liście tak czekały na malowanie 2 dni.

Gdy liście są już całkowicie wyschnięte możemy zabrać się za ich malowanie. My użyliśmy farb akrylowych ale myślę że najlepiej sprawdziłyby się farby ceramiczne.

Gdy liście są pomalowane a farba wyschnie nasze liście są gotowe do użycia. Nasze służą jako ozdoba w kompozycji jesiennej na stole oraz jako podkładka na świeczkę typu tealight. Można też takiego liścia użyć jako podstawkę na biżuterię lub na klucze.

Udanej zabawy!

Zobacz inne pomysły diy

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/11/miska-z-lisci-diy/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*