Loading...

Miska z liści do zrobienia z dzieckiem w domu.

Zrobiłam z dziećmi jesienną miskę na drobiazgi z liści. Pomysl kołatał mi w głowie od kilku tygodni, nie wiedziałam jak się za to zabrać więc poszukałam kilku informacji w Internecie, między innymi tego, jakiego użyć kleju. Gdy już wiedziałam i miałam wszystko ułożone w głowie co i jak zrobić zaczęliśmy wyrób naszej rzemieślniczej misy ☺️

Co nam będzie potrzebne

  • Liście świeże lub sztuczne
  • Klej Mod Podge matowy
  • Balon
  • Miska plastikowa służąca jako podstawka
  • Pędzel

Najpierw nazbieraliśmy liści, różnej wielkości i w różnych kolorach. Następnie zostawiliśmy te liście na jeden dzień żeby wyschły bo zbieraliśmy je jak było mokro. Wydaje mi się, że listopad to już za późno na takie prace, najlepszym czasem byłby chyba październik, gdy jeszcze można mówić o złotej jesieni. Można też użyć sztucznych liści i to jednak lepsze rozwiązanie bo miska będzie nam służyć dłużej.

Następnie dmuchamy balon do takiej wielkości jaką chcemy mieć miskę. Balon układamy na misce-podstawce, wiązaniem do dołu. Następnie smarujemy balon klejem i kleimy liście, można też smarować liście, musicie sprawdzić co Wam lepiej wychodzi.

Liście lubią się ześlizgiwać z balonu, więc trzeba je dociskać rękami. Na balon kleimy 2-3 warstwy liści. Na koniec jeszcze całość wysmarowałam klejem i wygladziłam, żeby wszystko się lepiej trzymało. Spokojnie, klej po wyschnięciu staje się bezbarwny więc możecie śmiało użyć większej ilości. Odstawiamy do wyschnięcia, my odstawiliśmy na jakieś 14 godzin.

Po tym czasie, przebijamy balon. On ładnie się skurczy i odejdzie od boków miski.

Balon wyrzucamy a miskę odstawiamy na kolejnych kilka godzin, żeby wysechł klej w środku. No i gotowe.

Nasza miska z liści prezentuje się tak

Zobacz nasze inne DIY

https://www.aleksandrazmuda.pl/2020/01/sorter-do-nauki-kolorow-diy/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*